Tel: 0(212)2155533   Whatsapp: 0(553)9139953    
image

Doğal Görüntü Mükemmel Uyum

Burun Estetiği Sanattır

Yüzünüzle tam olarak uyumlu ve doğal görünümlü bir buruna sahip olmak aslında çok kolay. Hemen aşağıdaki formu doldurun uzmanlarımız tüm sorularınızı anında cevaplasın.

Burun Estetiği: Merak Edilenler

İstediğiniz buruna ulaşmanın yolu cerrahınızla doğru iletişimden ve tabii ki cerrahınızın yeteneğinden geçer. Op. Dr. Güray Yeşiladalı Burun Estetiği ile ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Tüm Videolar »
image
image

Burun Estetiği

Bazı burunlarda kemer fazlalığının azaltılması gerekirken bazılarında çok oyuk olan burnun yükseltilmesi gerekebilir; bazı burunlar aşırı uzunken bazıları çok kısa olabilir. Sonuç olarak amaçlanan yüzün alın, çene ve elmacık kemikleri gibi diğer bölgeleri ile uyum içerisinde, doğal görünen ve göze hoş gelen bir burun elde etmektir.

Bunun yanında dışarıdan görülmeyen, hava yolunu tıkayan, burnun içerisindeki eğrilikler ve fazlalıklar da daha iyi nefes almayı sağlamak için aynı operasyon sırasında düzeltilebilir.

image

Op. Dr. Güray K. Yeşiladalı

Vanity Estetik Kliniği’nin kurucusu olan Op. Dr. Güray Yeşiladalı, dünyanın en prestijli Plastik Cerrahi topluluğu olan ISAPS’a (International Society of Aesthetic Plastic Surgery) Türkiye’den kabul edilen 57 plastik cerrahtan biridir.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde aldığı tıp eğitiminden sonra, önce Justus Leipzig Üniversitesinde daha sonra da ABD’de Wisconsin Üniversitesinde çeşitli akademik çalışmalarda yer aldı. Wisconsin Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümünde bir süre cerrahlık görevini de icra eden Dr. Yeşiladalı, çalışmalarını kurucusu olduğu Vanity Estetik Kliniği’nde sürdürmektedir.

  • Image “Burun estetiğine dair uzun araştırmalar yaptım ve cerrahın önemini anladıktan sonra ince eleyip sık dokudum. Güray hocamla konuştuktan sonra çok rahatladım ve cerrahımı bulduğumu anladım. Çok başarılı bir operasyon geçirdik, kendisine şükranlarımı sunuyorum. ”
    Elif P.
    Fizyoterapist, 26
  • Image “Uzun süredir burun estetiği yapmayı istiyordum fakat yeni burnumun tam olarak istediğim gibi olması çok önemliydi. Dr. Güray’la bu konu hakkında detaylı bir şekilde konuşup bir de bilgisayar ortamında modelleme şansımız olunca içime çok sindi ve ameliyatı gerçekleştirdik. Tam istediğim gibi oldu. Bu harika tecrübe için kendisine çok teşekkür ederim.”
    Melda K.
    Tasarımcı, 27
background

Aklınızda Soru İşaretleri mi Var? Sizi Arayalım, Sorularınızı Cevaplayalım.

Estetiğin Yanında Nefes Alma Kaliteniz Artar

Rinoplasti operasyonu ile burundaki şekil bozuklukları düzeltilip estetik bir görünüm elde edilirken, nefes alma problemleri de aynı operasyon içerisinde düzeltilebilir. Ameliyat öncesi yapılan muayene ile nefes alma probleminin altında yatan sebep ortaya konur ve operasyon sırasında bu bölgeye de müdahale edilebilir.

Kapalı Yöntem

Op. Dr. Güray Yeşiladalı rinoplasti operasyonunu kapalı teknik ile yapmaktadır. Bu teknik ile burunda dışarıdan görünebilecek hiç bir dikiş olmaz. Tüm ameliyat burun deliklerinin içerisinden gerçekleştirilir. Burun derisinde hiç kesi olmadığından operasyon sonunda hiç iz kalmaz. Burun derisinin dolaşımı daha iyi korunduğundan açık tekniğe göre daha az ödem oluşur. Bununla birlikte oluşan ödem de daha çabuk geçer.

İyi Bir Burun Estetiği

Burun estetiği ile amaçlanan yüzün ve burnun karakteristik özelliklerini göz önüne almadan sadece küçültme işlemler yapmak olmamalıdır. Asıl hedef, burnun güzel olması yanında yüz ile bir harmoni içerisinde olmasını sağlamaktır. Bu amaçla fazla olan kısımlar çıkarılır, eksik olan kısımlar ise tamamlanır. Rinoplasti milimetrik hassasiyet gerektiren, ancak iyi bir eğitim, yetenek, sanat görüşü ve çalışma ile mükemmele yakın sonuçlar alınabilecek sofistike bir operasyondur.

Taburcu Sonrası

Normal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Burnunuza darbe almamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatı tamamladıktan sonra oluşan yeni yapıyı korumak ve üzerindeki derinin bu yapıya kolay adapte olmasını sağlamak için plastik atel kullanılmaktadır. Bu atel bir hafta sonra alınır.

Ağrılı Bir Ameliyat Mıdır?

Rinoplasti operasyonu sanılanın aksine ağrılı bir operasyon değildir. Hastaların genelinde hafif bir ödem oluşur, nadiren bu ödeme morluk eşlik edebilir. Morluklar eğer oluşmuşsa 1 hafta içerisinde ortadan kalkar. Ödemin çok büyük kısmı 15 gün içerisinde ortadan kalkar fakat burnun son halini alması 3-6 ay kadar sürer.

Ameliyattan Sonra

Genel anestezi altında uygulanan rinoplasti operasyonundan sonra aynı akşam ya da ertesi sabah taburcu olunabilir. Operasyonda bez tampon kullanılmadığından ameliyat sonrasında tamponların çıkarılması ağrılı değildir. Nefes alınmasına imkan veren ve yapışıklık oluşturmayan silikon tamponlar kullanılır.

WhatsApp ile Sor!